Zum Inhalt springen Zum Menü springen
 


Mateřská školka

Bookmark and Share

 zdroj: www.ceskatelevize.cz/ct24/regiony/171154-do-vyplavene-skolky-se-vratily-deti-pomohly-penize-od-darcu/

 

 

Do vyplavené školky se vrátily děti, pomohly peníze od dárců

Velikost textu:
 

Týn nad Vltavou – Do školky v Chrášťanech se dnes po čtvrt roce vrátily děti, přitom na začátku roku hrozilo její zavření. Během vánočních svátků totiž prasklo vodovodní potrubí a voda školu vytopila. Radnice v obci neměla na opravy nezbytné finance, po odvysílání reportáže v České televizi se ale zvedla vlna solidarity a peníze se nakonec podařilo vybrat.

Nově opravená školka v Chrášťanech
Nově opravená školka v Chrášťanech

Školku o Vánocích zatopila voda kvůli prasklému pákovému uzávěru, radnice ale na zatopené třídy přišla až po třech dnech, když zjišťovala, kam se ztrácí voda z vodojemu. Ve třídách tak zůstaly zatopené koberce, nábytek i hračky pro děti. Nápor navíc nevydržela ani kuchyňská linka a zničena byla většina elektrických spotřebičů. 

Učitelkám se pak podařilo provizorně zprovoznit alespoň jednu místnost, kde se mačkalo všech 28 dětí. Obec s dvanáctimilionovým rozpočtem ale na opravy žádné peníze neměla a hrozilo zavření školky. Po odvysílání reportáže v ČT ale začaly posílat peníze na opravu místní firmy i lidé z okolí – dnes třeba donesli dar 20 tisíc korun lidé z Dražíče. "Hlavně rodiče, což jsme byli velmi překvapeni, že se podíleli velkou částkou," pochvaluje si ředitelka školky Miroslava Machová. 

Reportáž Aleše Hazuky

Opravy nakonec vyšly na 300 tisíc korun, kromě nového vybavení ve třídách se děti dočkaly také nové kuchyně a koupelny. Opravená školka dokonce zvedla zájem rodičů i z okolí Chrášťan, při zápisu pro příští školní rok se naplnila celá nová třída